نور پردازی

استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف

نور مخفی با استفاده از لاین خطی

عنصر نورپردازی در طراحی ساختمان ها از پرطرفدارترین روش ها به شمار می رود. این روش از طراحی دکوراسیون، از تنوع بالایی برخوردار شده که لاین های نوری یا چراغ های خطی یکی از به روزترین انواع آن است. چراغ های خطی، از نوع LED بوده و کیفیت بالایی را دارا هستند. امروزه استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف بسیار طرفدار پیدا کرده و با استقبال رو به رو شده است. لاین های نوری یا چراغ لاین، در مدلهای مختلفی مانند چراغ خطی توکار، چراغ خطی روکار، چراغ خطی توکار بدون فریم، چراغ  خطی دفنی، چراغ خطی آویز و استوانه ای تولید می شود. تنوع این محصول سبب شده تا دامنه استفاده وسیع تری داشته باشد و در فضاهای مختلفی به کار برده شود. ایده های جذاب نورپردازی با این تجهیزات امکان پذیر شده است که همین امر این چراغ ها را در بین طراحان و معماران محبوب کرده است.

انواع چراغ خطی

چراغ خطی توکار

طراحان و معماران برای استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف از انواع این چراغ ها بهره می برند. چراغ لاین توکار یکی از انواع این محصول است که بیشتر در سقف های کاذب استفاده می شود. کناف ها از رایج ترین مکان هایی هستند که لاین نوری در آن استفاده می شود. در زمان استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف  باید به عرض فریم ها توجه کرد تا بر اساس فضای در اختیار فریم مناسبی را استفاده کنیم. لاین نوری تورکار، در زمان نصب در کناف و سقف کاذب، منبع اصلی نور به شمار می رود و نور خطی دکوراتیو زیبایی را ایجاد می سازد. شما می توانید لاین های نوری را در فلز، چوب و سنگ نیز استفاده کنید. قابلیت استفاده در سقف و دیوار در امتداد هم از دیگر ویژگی های لاین نوری توکار به شمار می رود.  

چراغ خطی روکار 

چراغ خطی روکار از دیگر انواع لاین نوری است که به دو شکل روکار و آویز تولید می شود. با این تفاوت که این مدل چراغ خطی قابل استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف  نیست. این محصول از نوع آویز قابل استفاده در سقف های بلند، میزکار، کانتر آشپزخانه، میز کنفرانس و پذیرایی و مانند اینها است. میزان نور این لاین نوری روکار متنوع بوده و گاهاً به عنوان منبع اصلی نور در نظر گرفته می شود.

ویژگی های چراغ خطی

در استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف  باید در ابتدا به ویژگی های آن اشاره کنیم. این نوع چراغ ها برای طراحی مینیمال در فضاهای معماری مدرن مناسب بوده و بالاترین و بیشترین میزان هماهنگی را با معماری داخلی دارد. چرا های خطی، قابل نصب در سقف، دیوار و کف است و از انعطاف پذیری بالایی برای نصب در هر نقطه را دارد. از دیگر ویژگی های لاین های نوری مقرون به صرفه بودن و کم هزینه بودن آنهاست و انرژی برق کمتری را نسبت به نورپردازی های قدیمی مصرف می کند. استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف از ویژگی مهم تری برخوردار است و آن فضاگیر نبودن چراغ ها است که نقطه قوت آنها به شمار می آید.

دکوراسیون داخلی با استفاده از نورخطی در کناف

همانطور که گفته شد نورپردازی یکی از مهم ترین نیازها برای دکوراسیون است و بهتر است از شیوه های نوین نورپردازی بهره مند شوید. یکی از جدیدترین روش های نورپردازی، استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف است. برای استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف باید دقت داشته باشید که کناف در دیوار و سقف اجرایی
می شوند که اگر نورپردازی با دقت بسیار بالایی انجام شود، زیبایی بصری محیط شما چندین برابر می گردد. استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف برای انواع محیطها و ساختمان ها پیشنهاد می شود.

نورپردازی کناف چیست؟

برای استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف باید بدانید که کناف ها بخشی از دکوراسیون داخلی هستند که درون سقف ها و دیوارها تعبیه می شوند. با نورپردازی اصولی در کناف ها و سقف های کاذب، می توانید زیبایی محیط را بیشتر کنید. کناف ها ا سادگی بالایی برخوردار هستند و استفاده آنها به تنهایی جلوه فضا را خراب می کند. به همین منظور استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف و نورپردازی اصولی با لاین نوری به شما پیشنهاد می شود. شیوه قرارگیری چراغ های خطی در نورپردازی کناف از اهمیت بالایی برخوردار است. تنوع بالایی چراغ های خطی، کمک کرده تا نورپردازی آنها به صورت مخفی صورت گیرد. از مزایای این نورپردازی، طول عمر بالا و کیفیت مناسب لاین های نوری است.

چرا نور خطی برای سقف کاذب و کناف مناسب است؟

آیا میدانید چرا استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف مناسب است؟ زیبایی و جلوه خاص یکی از مهم ترین دلایل این امر است. نورپردازی یکپارچه از دیگر ویژگی های استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف به شمار می رود. نور خطی به صورت مخفی در کناف و سقف کاذب تعبیه شده و نور یکدستی را در محیط
پخش می سازد. در استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف باید دقت داشت که نور خطی به صورت مخفی جای گذاری شود و هاله نور دیده شود.

نورپردازی کناف دیوار

از رایج ترین موارد استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف، کناف دیوارها هستند که باید در نورپردازی این بخش بهترین و مناسب ترین مدل لاین نوری را تهیه نمایید. نورپردازی مخفی یکی از بهترین روشهای استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف دیوار به شمار می آید.

کدام ساختمان ها نیاز به نورپردازی کناف دارند؟

استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف در انواع محیط ها مانند ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری به کار برده می شود. در صورتی که از لاین نوری برای سقف و دیوارها استفاده می کنید به شما استفاده از کناف را پیشنهاد می کنیم. با انواع چراغهای خطی موجود می توانید به زیباترین شکل به نورپردازی محیط مورد نظر خود بپردازید.

بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری که از کناف ها برای تزئین سقف و دیوارهای خود استفاده می کنند، از نورپردازی به روش خطی روی می آورند. زیرا زیبایی دوچندانی را به محیط می بخشد. استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف در صورتی که اصولی انجام شود، روشنایی بیشتر و زیبایی بیشتری را به محیط ارائه می کند.

یکی از مهم ترین مراحل تزئین و نورپردازی، استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف به طور اصوی است. طراحی و نورپردازی حرفه ای، توسط طراحان و معماران با تجربه انجام می شود. طراح و معمار در کار طراحی نورپردازی تعیین می کند که کدام قسمت از کناف و سقف کاذب باید نورپردازی خطی شود.

در پایان

در طراحی دکوراسیون به روش کنونی، استفاده از کناف و سقف کاذب بسیار به چشم می خورد. استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف از روش های نوین و جذاب نورپردازی کناف و سقف کاذب به شمار می رود که امروزه با  رشد و استقبال بی نظیری رو به رو شده است. روش های مختلفی برای نورپردازی سقف کاذب و کناف وجود دارد که
مهم ترین آن استفاده از چراغ لاین در سقف های کاذب و کناف است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *