نور پردازی

آشنایی با تجهیزات پله هوشمند رصد تکنو

تجهیزات هوشمندسازی پله هوشمند

مدتی قبل تر ، زمانی که خاموش و روشن کردن چراغ ها با کلید و پریز های دستی بود . یک مشکل همیشه احساس می شد و آن هم عبور از راه پله ها مخصوصا در زمان تاریکی بود. چرا که نفر باید کلید چراغ ها را روشن می کرد و بعد از ورود آن را خاموش می کرد.

چندی بعد چراغ های تایمر دار وارد بازار شدند . اولین لامپ هایی که نمایانگر نورپردازی هوشمند بودند . به این صورت که شما لامپ ها را روشن می کردید . و مثلا ۳۰ ثانیه بعد به صورت خودکار خاموش می شدند. امان از آن روزی که وسط طبقات می ایستادید یا منزلتان طبقه آخر بود . اینجا بود که مشکلات هنوز وجود داشتند.

مدتی بعد تر لامپ های سنسور دار جای تایمر دار ها را گرفت و بر تخت سلطنت نشست . دیگر خبری و از یک زمان محدود برای عبور از پله ها نبود . این سنسور ها به دقت راه پله ها تحت نظر داشتند به محض تکان خورد شما و اعلام وجودتان چراغ ها را روشن می کردند. اما مصرف برق آنها آنقدر ها هم برازنده یک سیستم هوشمند نبود . بریز و بپاش زیادی داشتند .

همه ی اینها گذشت تا نسل جدیدی از لامپ های هوشمند وارد بازار شدند. این پله ها دارای کنترلر هستند و می توانند به عنوان یک بخش مستقل یا به عنوان یک عضو تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و پله هوشمند شما عمل کنند. اولین ویژگی این پله ها امنیت بالا است . زیرا نسبت به نور پردازی های سنتی امنیت بیشتری را در اختیار افراد قرار می دهند و نور پردازی چند جهتی آنها مسیر برای افراد روشن تر می کند . این امر شاید برای شما آنچنان مهم به نظر نیاید . اما برای سالمندان و کودکان که از توان و دقت کمتری بهره می برند این امر یک ضرورت است .

سنسور های حرکتی و کنترلر هوشمند راه پله.

درایور هوشمند نورپردازی راهرو و پله دارای یک واحد کنترل و دو عدد حسگر حرکت می باشند . که با ولتاژ های ۱۲ و یا ۲۴ ولت اندازه گیری می شوند. یکی از این سنسور ها در ابتدا پله ها و دیگری در انتهای آنها نصب می شوند. که جمع این دو عنصر در پکیج کامل ترین سیستم روشنایی هوشمند را به شما هدیه می دهد.

درایور پله هوشمند 32 کانال

عملکرد آنها به این صورت است که زمانی که یکی از این حسگر های حرکتی فعال می شود . کنترلر فرمان را برای روشن کردن تمام پله ها صادر می کند .اما به این صورت که پله به صورت آهسته و به ترتیب روشن می شوند . و همه ی آنها به یک باره روشن  نخواهند شد . بعد از اینکه زمان تعیین شده تایمر آن سپری شد روشنایی پله ها کم کم محو شده و در نهایت خاموش می شوند.

سفارشی سازی سیستم هوشمند راه پله

 و اما نکته جالب این است که شما اختیار کامل دارید که جزئیات این امر را برای سیستم هوشمندتان تعریف نمایید . به این صورت که برای شدت روشنایی لامپ ها و یا سرعت روشن یا خاموش شدنشان از طریق ماژول و سنسور نورپردازی راه پله جزئیاتی را تعریف کنید . برای مثال شما دوست وقتی در تاریکی مطلق خانه تان از پله ها پایین می آیید . شدت نور پخش شده زیاد نباشد و چشمتان را اذیت نکند . در عوض دیگری دوست دارد روشنایی بیشتر باشد تا کودکش در تاریکی هم همه جا را خوب ببیند . این موضوع است که سبب ایجاد یک محیط امن برای خانواده می شود .

از سوی دیگر شما قابلیت تعیین تعداد پله را هم در دست دارید . این دستگاه به صورت نرمال برای ۳۲ چراغ ۱۲ یا ۲۴ ولت وروردی دارد . اما اگر پله های کمتری داشتید . می توانید تعداد ورودی ها را از منوی کنترلر کاهش دهید . این امر باعث می شود در روشن یا خاموش شدن پله ها تاخیر ایجاد نشود.

یکی دیگر از قابلیتهای این کنترلر تعریف تعداد پله ها میباشد،این دستگاه به صورت استاندارد دارای ورودی ۳۲ عدد چراغ ۱۲ یا ۲۴ ولت میباشد که در صورت کمتر بودن تعداد پله ها میتوانید برای جلوگیری از تاخیر در روشن شدن پله ها،تعداد ورودیها را از طریق منوی دستگاه کنترل کرد.

IMG 20220606 WA0027
اجرای پله هوشمند از مجموعه رصد تکنو

مزایای پله هوشمند

  • زیبایی جزء مهم ترین فاکتور هایی است که هنگام تغییر در دکوراسیون منزل به آن توجه می کنیم . وجود نور پردازی هوشمند به خصوص در راه پله سبب جذابیت خیره کننده ای در منزل شما می شود.
  • بالا بردن ارزش ملک!! شاید از نظر برخی آنقدر هم مهم نباشد . اما بله درست است باید بگوییم وجود نور پردازی هوشمند در خانه یا ویلای شما باعث می شود ارزش خرید آن به صورت قابل توجهی بیشتر شود . و این امر صرفه ی اقتصادی نور پردازی را توجیه می نماید .
  • کاهش مصرف انرژی همانطور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم ، به علت قابلیت کاهش یا افزایش شدت نور و ایجاد تایمر زمان بندی نوردپردازی هوشمند قبض شما را حداقل تا ۱۰ درصد کاهش خواهد داد .
  • استفاده در هر مکان و شغلی که فکرش را بکنید هم ممکن است ، این نوع از سیستم روشنایی در ویلا ها ، نمای ساختمان های مسکونی یا تجاری ، هتل ها و واحد های مسکونی شخصی و مخصوصا در تالار ها بسیار پر کاربرد است .

اجرای روشنایی هوشمند در مدل دلخواه شما

این چراغ ها در دو نوع نور پردازی خطی کنار راهرو و یا زیر پله قابل اجرا هستند . که هر کدام از این دو خاصیت برنامه پذیری دارند . که شما توسط آن می توانید از قابلیت های حرکت نور ، تغییر رنگ ، تغییر شدت و اجرای سناریو های مختلف برای روشنایی از آنها بهره ببرید .

یک از نکاتی که در طراحی و نور پردازی پله هوشمند خانه بسیار حائز اهمیت است . در نظر گرفتن امنیت کودکان و سالمندان است . زیرا همه ی ما به این امر آگاه هستیم که پله ها برای افراد کم توان ممکن است بسیار مخاطره آمیز باشند . این رو بهتر است در اجرای نور پردازی امنیت آنها را الویت بدانیم .برای ارتباط با مجموعه رصد تکنو مجری ارائه تجهیزات پله هوشمند و اجراء آن با شماره ۰۹۱۳۵۸۸۵۵۱۸ تماس حاص فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *