نور پردازی

۰ تا ۱۰۰ طراحی و اجرا روف گاردن و نورپردازی پشت بام سبز

اجرای روف گاردن

نورپردازی روف گاردن یکی از طراحی منحصر به فردی هست که در هر خانه یا ساختمان به ندرت دیده می شود، افرادی هستند که به دکوراسیون داخلی منزل خود بسیار وسواس دارند و دوست دارند بسیار زیبا باشد. یکی از مواردی که در زیبایی دکوراسیون داخلی نقش دارد و نادیده گرفته میشود؛ پله ها هستند.

انواع تجهیزات نورپردازی روف گاردن

roof garden 8

برای نورپردازی پشت بام یا روف گاردن تجهیزات مختلفی به کار میرود. به شیوه ای که در هر فضا بسته به نوع نورپردازی، تجهیزات مختلفی نیاز است. برای نورپردازی در قسمت های خارجی مثل پشت بام بهینه تر است، قبل از آغاز طراحی، سناریویی را در مورد نورپردازی هر بخش تعریف نمایید.

ابتدا باید هدف و طرح را مشخص کنید؛ سپس تجهیزات را انتخاب کنید. کارایی فضاها در نورپردازی آنها کمک بهتری میکند. ما در پایین این تجهیزات مهم و پرکاربر را به شما معرفی میکنیم.

 • نور افکن‌ها برای اینکه المان های فضای پشت بام یا روف گاردن شاخص شوند؛ مورد استفاده قرار میگیرند. برای اینکه بخشی از فضا به شکل خاصی نورپردازی شود؛ نور افکن ها برای استفاده بهترین گزینه هستند. به کمک آن میتوانید قسمتی از فضا را با سایر بخش ها متمایز تر کنید.
 • چراغ‌های زمینی یا دفنی برای نورپردازی به شیوه جدید و مدرن از بهترین گزینه ها هستند. از این نوع چراغ در پای درختان و درختچه ها در فضای روف گاردن و محوطه ساختمان استفاده میشود. همچنین این نوع چراغ ها برای ایجاد سایه زیبا و نورپردازی استخر ها بسیار کاربردی هستند.
 • چراغ های پایه‌دار بلند و کوتاه برای دادن جلوه‌ای زیباتر به مسیر های پشت‌ بام سبز بسیار کاربردی هستند. مسیر های فضای بام سبز، باید به نحو درست نورپردازی شوند تا مسیر قدم زدن برای اشخاص واضح باشد. این موضوع از موارد ایمنی در ساختمان ها هنگام نورپردازی است.
 • چراغ ها و لامپ های زیر پله‌ای همانطور که از اسمش پیدا است برای پله ها استفاده میشود. در کل این نوع لامپ ها برای فضاهایی دارای ارتفاع متفاوت مانند پله ها مورد استفاده قرار میگیرند. اگر فضای روف گاردن شما دارای ارتفاع متفاوت است؛ میتوانید از روش واش بتن به همراه لامپ های زیر پله‌ای استفاده نمایید.
 • چراغ‌ های ال.ای.دی از رایج ترین چراغ ها برای نورپردازی داخلی و خارجی ساختمان هستند‌. این لامپ ها در انواع مدل و حالت تولید میشوند. این چراغ خطی برای طراح های ریلی و خطی و همچنین طراحی نورپردازی داخلی ساختمان و نمای ساختمان بسیار کاربردی و رایج هستند.
 • ریسه های نور به منظور  شاخص کردن بخشی از فضای روف گاردن مورد استفاده قرار میگیرند. در این نوع نورپردازی به سیم کشی هایی خاصی نیاز است و باید مورد توجه قرار گیرد.
 • حسگرهای حرکتی به منظور ایجاد جلوه های بصری، در مسیرهای رفت و آمد، فضای بام سبز و محوطه ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. این حسگر ها هنگام قدم زدن برای واضح کردن مسیر بسیار تاثیرگذار هستند. همچنین این حسگرها فضای ورودی روف کاردن را شاخص میکنند و این یکی دیگر از کاربرد های آنها میباشد.
 • چراغ‌ها و لامپ های دیوار کوب در جلوه دهی به دیوار سبز محیط روف گاردن به شما کمک میکنند. بوته ها و گل ها برای پوشش دیوار سبز به کار میروند و چراغ‌های دیوارکوب در آنها برای قشنگی بیشتر و جلوه‌ای زیبا مورد استفاده قرار میگیرند.
برای طراحی و اجرا و نورپردازی روف گاردن و پشت بام سبز با شماره ۰۹۱۳۵۸۸۵۵۱۸ آقای البرزی تماس حاصل کنید
طراحی و اجرای روف گاردن یک
طراحی و اجرای روف گاردن یک
طراحی و اجرای روف گاردن دو
طراحی و اجرای روف گاردن دو
طراحی و اجرای روف گاردن سه
طراحی و اجرای روف گاردن سه
طراحی و اجرای روف گاردن چهار
طراحی و اجرای روف گاردن چهار
طراحی و اجرای روف گاردن پنج
طراحی و اجرای روف گاردن پنج

روش های مختلف نورپردازی روف گاردن

هدف از نورپردازی فضای سبز پشت بام ساختمان، ایجاد زیبایی و امنیت است.  برای نورپردازی روف گاردن از دو روش زیر بیشتر استفاده میشود:

 1. نورپردازی متمرکز و توده‌ای
 2. نورپردازی گسترده یا پراکنده

در ادامه این دو روش را برای شما تعریف کرده‌ایم:

نورپردازی متمرکز و توده‌ای

در این روش هدف این است که بخشی از فضا را نسبت به سایر نقاط بیشتر متمایز کنیم؛ یعنی به آن جلوه بهتر و خاص تری بدهیم. در این نورپردازی بهتر است از نور های رنگی کمتر استفاده کنید؛ چون نورهای رنگی ماهیت اصلی عناصر را از بین میبرند یعنی درست برعکس هدف این نورپردازی.

نورپردازی گسترده یا پراکنده

خوب این روش برعکس روش قبل است؛ یعنی لازم نیست توجه و جلوه ها فقط روی یک بخش از فضا باشد و باید سایر نقاط هم از نورپردازی خوبی برخوردار باشند.

در این نوع نورپردازی میتوانید از جنس های انعکاس دهنده مانند شیشه و سنگ استفاده کنید. چرا که باعث پراکندگی نور و نورپردازی گستردا د محیط میشود.

استفاده از زوایای مختلف نورپردازی در این روش بسیار مهم است. با تغییر زاویه و شدت نور میتوانید جلوه های بصری زیبایی در محیط های مختلف روف گاردن ایجاد کنید.

روف گاردن زیبا رویا نیست ،اجرای روف گاردن زیبا با رصد تکنو امتحان کنید.

قیمت نورپردازی روف گاردن

به این دلیل قیمت مشخص نیست؛ چون هر خانه ای یا سازمانی المان های  متفاوت دارد. همچنین طرح های انها با هم متفاوت است و طراح برای هر طرح مبلغ متفاوتی را میگیرد. درجه سختی کار و سایر موارد هم در تعیین این قیمت بسیار تاثیر گذار هستند.

پس برای اینکه از قیمت نورپردازی روف گاردن مطلع شوید و از خدمات و شرایط آن هم با خبر شوید با شرکت تماس حاصل فرمایید.

فیلم نمونه طراحی یک روف گاردن زیبا

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “۰ تا ۱۰۰ طراحی و اجرا روف گاردن و نورپردازی پشت بام سبز

 1. علیرضا عبدی گفت:

  سلام و عرض ادب.
  آیا مشاوره ، طراحی پروژه نورپردازی روف گاردن رایگان هست؟

  1. با سلام و احترام کاربر رصد تکنو
   جهت مشاوره برای طراحی و نورپردازی روف گاردن یا پشت بام سبز با شماره ۰۹۱۳۵۸۸۵۵۱۸ در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *