امنیت

۰ تا ۱۰۰ سیستم امنیتی خانه هوشمند

سیستم امنیتی چیست؟

سیستم امنیتی چیست؟ عملکرد سیستم امنیتی خانه هوشمند چگونه است؟ انواع سیستم امنیتی کدامند؟ دلایل استفاده از سیستم امنیتی چیست؟ این ها سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله به آن ها پاسخ دهید پس تا پایان همراه ما باشید. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان جز بهترین تکنولوژی هایی است که در اختیار بشر قرار گرفته است. سیستم امنیتی خانه هوشمند در پی تامین امنیت خانه و حفاظت از ان با فناوری های نوین و جدید است که درصد خطای بسیار ناچیزی دارد. در یک ساختمان هوشمند تجهیزات و سیستم های هوشمند متفاوتی برای امنیت منزل شما وجود دارد. سیستم امنیتی هوشمند مراقب شما و خانه شماست. در پاسخ به این سوال که سیستم امنیتی چیست؟ باید بگوییم شبکه ای از دستگاه های الکرونیکی است که با یک کنترلر مرکزی در برابر خطرات احتمالی و سارقان محافظت می کند.

ویژگی های سیستم امنیتی خانه هوشمند

در تمامی سیستم های امنیتی ویژگی های مشترکی بر قرار است که همگی بر یک مبنا قرار دارند تا امنیت خانه را برقرار کنند در ادامه به معرفی بخشی از این ویژگی ها میپردازیم.

استفاده آسان و ساده بودن سیستم : سیستم امنیتی خانه هوشمند باید به گونه ای باشد تا کاربر بتواند به آسانی از ان استفاده کند و برای تنظیم و کار کردن با آن مشکلی نداشته باشد. همچنین این سیستم باید به گونه ای باشد تا بتوان از راه دور ان را با موبایل کنترل کرد.

سنسور دقیق: سیستم امنیتی باید دارای سنسور های دقیق و حساس باشد تا در صورت خطر به سرعت واکنش دهد. علاوه بر این باید دارای صدای با کیفیت باشد تا براحتی بتوان متوجه هشدار خطر شد.

میدان دید وسیع : دوربین های سیستم امنیتی باید گستره ی دید وسیعی داشته باشد با بتوان تمامی نقاط خانه و حتی نقاط دور را به وضوح نشان دهد و تصاویر آن را ذخیره کند.

اجزای سیستم امنیتی خانه هوشمند

نحوه ی عملکرد سیستم امنیتی خانه هوشمند  به این صورت است که از طریق سنسور های نصب شده هشدار خطر داده می شود. به طور کلی اجزای این سیستم عبارتند از:

کنترل پنل

کنترل پنل هسته ی اصلی سیستم امنیتی است, کنترل پنل یک دستگاه کامپیوتری است که با سنسور های نصب شده ارتباط برقرار می کند و در صورت خطر به افراد منزل هشدار می دهد. این دستگاه از سیگنال های رادیویی برای ارتباط با سنسور ها و دیگر اجزای سیستم استفاده می کند. در کنترل پنل دکمه ای برای فعال و غیر فعال کردن سیستم امنیتی وجود دارد.

سنسور های درب و پنجره

سنسور های در و پنجره دو قسمت حسگر و آهنربا دارند که وقتی در یا پنجره باز و بسته می شوند , سیگنالی می فرستد که شما را مطلع کند. وقتی در و پنجره بسته می شوند دو بخش سنسور به یک دیگر متصل می شوند و یک دایره امنیتی تشکیل می شود.

سیستم امنیتی خانه هوشمند
سنسور های درب و پنجره

سنسور های حرکتی

این سنسور بیشتر برای مکان های حساس و جاهایی که اشیای گرانبها در ان نگهداری می شود استفاده می شود , اما قابلیت نصب در تمامی مکان های عبوری مثل راه پله , پاگرد , راهرو و… را نیز دارد. این سنسور های حرکتی مجهز به مادون قرمز هستند که در تاریکی نیز امکان تشخیص حرکت را دارند.

دوربین

دوربین های امنیتی اصلی ترین بخش خانه هوشمند است که امکان مشاهده تمامی بخش های منزل را از طریق موبایل یا کامپیوتر در هر زمانی فراهم می کند.

آژیر

دزدگیر یا آژیر که هشدار امنیتی را به گوشتان می رساند. صدای آژیر به حدی بلند است که به افراد داخل منزل و همسایگان هشدار اعلام خطر را می دهد.

انواع سیستم امنیتی خانه هوشمند

سیستم های امنیتی هوشمند انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند که بنا به موقعیت و نیاز بکار برده می شوند.

زنگ درب های هوشمند

عملکرد زنگ های هوشمند به این صورت است که بدون کلید می تواند درب ها را باز کند و قفل در را نیز ببندد. اغلب این سیستم ها دارای تلفن داخلی هستند که می توانید با افراد جلوی در صحبت کنید. بیشتر آن ها دوربین های یکپارچه دارند که می توانید افراد پشت درب خانه را مشاهده کنید.

روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند با قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن این امکان را برای شما فراهم می آورد که از راه دور میزان روشنایی منزل را کنترل کنید و برنامه هایی را بنا به شرایط برای روشن کردن یا خاموش کردن وسایل روشنایی منزلتان تعیین کنید.

دوربین امنیتی هوشمند

دوربین امنیتی خانه هوشمند امکاناتی فراتر از دوربین های امنیتی قدیمی دارد. تصاویر با وضوح بالا , تشخیص انواع حرکت ها , دید در شب از امکانات این دوربین ها هستند.

قفل درب های هوشمند

با استفاده از این سیستم درب ورودی منزلتان را هوشمند باز و بسته کنید. بسیاری از این سیستم ها می تواند روی همین قفل و در های موجود در منزلتان نصب شوند بنابراین نیازی به تویض کلی نیست.

بهترین سیستم امنیتی خانه هوشمند

طبیعتا هنگام خرید سیستم امنیتی هوشمند برای منزلتان به دنبال بهترین و پیشرفته ترین نوع آن هستید چرا که به دنبال امنیت حداکثری منزلتان هستید. به همین علت ما ویژگی بهترین سیستم های امنیتی خانه هوشمند را در اینجا برایتا می گوییم تا با خیال راحت سیستم امنیتی مورد نظر را خریداری و نصب کنید.

به نظر شما اصلی ترین وظیفه و ویژگی سیستم امنیتی چیست؟ بله تامین امنیت اصلی ترین وظیفه ی این سیستم است به همین دلیل باید دست به انتخاب سیستمی بزنید که حساسیت بالایی داشته باشد و نسبت به ریزترین اتفاقات امنیت خانه شما را تامین کند.

یک سیستم امنیت خوب باید از پیشرفته ترین تجهیزات و فناوری ها برخوردار باشد تا بصورت حداکثر از خدمات این سیستم بهره ببرید. همچنین این سیستم باید طیف وسیعی از خدمات را پوشش دهد تا در همه ی محیط ها بتوانید از آن استفاده کنید.

نکته ی دیگر مراجعه به یک شرکت معتبر در زمینه هوشمند سازی ساختمان است که رزومه کاری موفقی داشته باشد.  این شرکت باید یک سیستم امنیتی پیشرفته را متناسب با بودجه شما پیاده سازی کند و خدمات پشتیبانی کاملی نیز ارائه دهد تا در صورت بروز مشکل نگرانی از این بابت نداشته باشید. شرکت رصد تکنو با سالها تجربه در زمینه هوشمند سازی ساختمان اماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز در راستای  امنیت منازلتان است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *