نور پردازی

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

نورپردازی پله هوشمند، امروزه دکوراسین داخلی در منازل مسکونی و دیگر مکان ها از ارزش بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد؛ نور های الی ای دی و مخفی در دیوار، راپله و… یکی از این موارد هستند.

امروز در رصد تکنو قرار است نورپردازی پله های هوشمند دوبلکس را به شما عزیزان توضیح دهیم. این نورپردازی ها در کل به رنگ های متفاوت هستند و زیبایی خاصی به پله ها و فضای آنجا خواهند داد.

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس چیست؟

نورپرداز کیست؟

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس چه کاربردی دارد؟

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس چگونه است؟

نکات نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

خوب حالا میرویم عناوین بالا را به ترتیب بررسی و توضیح دهیم.

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس چیست؟

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس فرایندی است که در آن بر روی پله های هوشمند دوبلکس، نورهایی مخفی یا نئونی و… قرار میدهند که باعث زبیایی میشود. این نور ها به پله ها گاهی ظاهرهایی بسیار شیک میدهند مخصوصا در محیط های تاریک که نوری وجود ندارد.

این نور ها همراه یک بخش مدیریتی هستند که به سنسوری متصل است؛ این سنسور حساس به بدن است و وقتی فردی نزدیک پله ها شد نور ها شروع به روشن شدن میکنند.

این نورها در حالت های مختلفی روشن و خاموش میشوند. حالت نمایش آنها هم به صورت ثابت، انیمیشن دار و حساس به بدن تنظیم میشود.

به طور معمول بیشتر این نورها را در سمت دیوار پله ها یا زیر پله ها قرار میدهند.

نورپرداز کیست؟

به طور کلی هر شخصی که نورپردازی را در ابعاد مختلف انجام میدهد؛ نورپرداز میگویند.

ایشان میتواند پله را نورپردازی کند که در این حالت به آن میگویند: نورپرداز پله. اگر خانه مسکونی را نورپردازی کند؛ آن وقت به او میگویند: نورپرداز خانه.

در کل اگر دارد مکان یا بخشی را نورپردازی میکند به هر قصد و نیتی؛ به آن شخص نورپرداز میگویند. حالا اگر آنجایی کا نورپردازی میکند یک شهر یا کشور هم باشد.

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس چه کاربردی دارد؟

کاربرد اصلی این پله ها در زیبایی و شیک کردن دکوراسیون داخلی است. اما کاربرد های دیگری هم دارد که کمتر به چشم می آید؛ این کاربرد ها در پایین گفته شده است.

اگر از رنگ های مناسب در نور پردازی های این پله ها انجام گیرد؛ این پله ها در فروشگاه ها و مرکز خرید ها، حس دوستانه و خوبی به مشتریان میدهند که میتوانید آنها را خوشنود و حس خرید آنها را افزایش دهد.

در بعضی اوقات اگر سنسور حساس به بدن داشته باشند در مصرف انرژی برق هم صرفه جویی میشود. البته این کاربرد وابسته به نوع نورپردازی و محیط پله ها بستگی دارد.

کاربردهای دیگری هم دارد که زیاد مهم نیستند و در مکان و نوع نورپردازی های خاص خود را نشان میدهند.

این نور پردازی ها گاهی در هزینه ها هم صرفه جویی میکنند. مثلا در قسمتی از خانه تان  که در اتاق پذیرایی پله دارد؛ میتوانید نورپردازی کنید و رنگ محیط را با پله با هم ترکیب و ست کنید، سپس شما محیطی زیبا خلق کردید و از وسایل گران قیمت برای ایجاد این محیط خودداری کرده‌اید.

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس
نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس چگونه است؟

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس به روش های مختلف انجام میشود اما من یکی از روش های آگ را شرح خواهم داد.

در این فرایند نورپردازی پله هوشمند دوبلکس از محصولی استفاده میشود که ۵ پله الی ۵۰ پله پشتیبانی میکند. این تعداد پیشتیبانی پله با توجه به محصول قابل تغییر است.

در این محصول جریان ها و رشته های نوری متصل موجود است که قرار است روی پله وصل شود. البته رشته های نوری با تعداد سیم هایی کمی به محصول که نقش مدیریتی مجموعه رشته های نوری را برعهده دارد، متصل هستند تا جریان شلغته ای روی پله نمایان نباشد.

رشته های نوری را در قسمت های مورد نظر قرار میگیرند سپس به محصول متصل میشوند؛ خود محصول هم به جریان برق متصل است. این مجموعه که یک ست نورپردازی است را در پله مونتاژ یا پیکربندی میکنند و پله نورپردازی میشود.

دوستان در نورپردازی فقط از رشته های نوری استفاده نمیشود و گاهی از لامپ ها، لامپ های تزئنی شکل دار و دیگر وسایل نوری استفاده میشود که روش نصب آنها متفاوت است.

دوستان من خیلی ساده نحوه عملکرد و پیکربندی این نورپردازی را شرح میدهم و کلا کلیات کار را به شما توضیح خواهم داد؛ اما بدانید که انتخاب این ست و رنگ های آن از دشوارترین بخش این کار است. خود فرایند پیکربندی هم زیاد ساده نیست و درجه سختی آن با نوع پله در تناسب است.

سیستم های نوردهی در پله ها متفاوت هستند؛ ما فقط چگونگی نوع رشته ای که به صورت نئونی نمایش داده میشود را، توضیح داده‌ایم.

دوستان در نصب و انتخاب این نورپردازی ها حتما از متخصص استفاده فرمایید.

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس
نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

نکات نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

دوستان در انجام فرایند نورپردازی پله هوشمند دوبلکس به شما نکاتی را میگوییم که به نورپرداز خود هنگام اشتبا تذکر لازمه را بدهید.

نورپرداز ها هم گاهی اوقات بر اثر شلوغی وقت یا مشکلات شخصی دچار اشتباه میشوند؛ پس در این مواقع باید خودتان وارد عمل شوید.

کمی در مورد روانشناسی رنگ ها بدانید. اگر نورپرداز شما از رنگ هایی استفاده کرد که با هم دیگر مرتبط نیستند به آن تذکر دهید. دقت کنید اگر رنگ ها باب میل شما نبود بگویید عوض کند؛ اما اگر با هم دیگر مرتبط نبوند و ست نبودند، بگویید ترکیب رنگ بهتری را پیدا کند.

برای تشخیص مورد بالا روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید.

شدت نور را کنترل کنید. شدت نور را تنظیم کنید به طوری که زیبایی خود را داشته باشد؛ در حین حال محیط را نوردهی کند و کمترین شدت ناراحتی را برای چشم داشته باشد.

از اصل بودن محصولات و ست نوردهی مطمئن شوبد. شاید نورپرداز با جای جنس اصلی نسخه ارزان تر را برای شما نصب کند؛ به این دلیل که همه دنبال جنس ارزان تر هستند. شاید هم موقع خرید خودش نسخه فیک و بدل را خریده باشد و چک نکرده باشد.

نورپردازی پله هوشمند دوبلکس
نورپردازی پله هوشمند دوبلکس

ظاهر ساده را برای منزل حفظ کن. در محیط های خانگی هر چقدر محیط ساده تر باشد، زیباتر است. پس از انیمیش های پیچیده، شلوغ و ناهماهنگ با محیط به درخواست خود یا نورپرداز استفاده نکنید. این انیمیشن ها بعد از مدت کوتاهی باثر خود را از دست میدهند‌. برای مشاوره در اجر یا خرید تجهیزات پله هوشمند با همکاران با در تماس ۰۳۱۳۲۶۸۸۴۵۰ ☎ باشید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *