نور پردازی

نورپردازی پله هوشمند سقفی

نورپردازی پله هوشمند سقفی

نورپردازی پله هوشمند سقفی، پله ها امروزه روند جدیدی را در طراحی در پیش گرفته‌اند؛ به طوری که در معماری و دکوراسیون داخلی به اشکال مختلفی دیزاین و آراسته میشوند. نورپردازی پله هوشمند سقفی از انواع نورپردازی پله هوشمند خانه است .امروز قرار است یکی از آرایستگی های پله ها را مورد بررسی قرار دهیم که رایج شده است. امروز قرار است در مورد پله هوشمند و نورپردازی پله هوشمند سقفی صحبت کنیم و آنها را توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

در این مقاله قرار است که موارد زیر را بررسی کنیم:

  • انواع پله ها
  • پله های هوشمند چیست؟
  • نورپردازی پله هوشمند سقفی چگونه است؟

انواع پله ها

دوستان ما قبل از دانستن نورپردازی پله هوشمند سقفی، باید انواع پله ها را بلد باشیم و بدانیم. در کل ما پله های گوناگونی داریم؛ اما این گوناگونی در جهات مختلف است. یعنی در هر حوزه ای پله ها چندین دسته میشود که ما در دو دسته در پایین انواع آنها را بررسی میکنیم.

انواع پله ها از نظر محل قرار گیری

خوب پله ها از نظر محل قرار گیری به چند نوع تقسیم میشوند؛ این موارد در پایین ذکر و توضیح داده شده است.

پله های بیرونی

پله های بیرونی، پله هایی هستند که در خارج از محیط داخلی قرار دارند. مثلا پله های ورودی جلوی در ورود به خانه.

این پله ها معمولا از ظاهر بسیار خوبی برخوردار هستند؛ چون در محیط بیرونی برای زیبا سازی خانه بسیار کاربرد دارد.

پله های درونی

پله های درونی هم پله هایی هستند که در داخل محیط داخلی قرار دارند.مثل پله های راپله و دیگر موارد داخل محیط. این پله ها هم در اکثر موارد برای دادن زیبایی بیشتر به دکوراسیون داخلی، طراحی و ظاهر زیبایی دارند. خود پله های درونی به بخش های متفاوتی تقسیم میشوند که در پایین عنوان شده‌اند.

پله های بین طبقه‌ای

این نوع پله ها، اتصال بین دو طبقه و حتی بیشتر از یک خانه را فراهم میکنند. این پله ها بسیار کاربردی هستند و در اکثر سازمان ها و خانه های چند طبقه وجود دارد.

پله های سقفی

این پله ها در سقف وجود دارند و اتصال طبقه پایین سقف را به خود سقف یا انباری بالای خانه و… فراهم می آورد.

برای مثال در فیلم ها دیده‌اید که یک پله یا نردبان در سقف خانه ها است و از طریق آن به فضای بالا سقف خانه میروند که نقش انباری دارد؛ این پله ها از این نوع هستند.

توجه: پله های بیشتری هم وجود دارد؛ مثل پله های مرکز خرید و سایر موارد اما در اینجا همین دو پله را بدانید کافی است. برای طولانی نشدن بحث از ذکر سایر پله ها خودداری میکنم.

انواع پله ها از نظر پیشرفت و تکنولوژی

دوستان با پیشرفت انسان ها در این چند قرن اخیر، حتی پله ها هم پیشرفت کرده‌اند. خوب برویم انواع پله ها را از نظر پیشرفت بشناسیم سپس پله هوشمند را توضیح دهیم. بعد از پله های هوشمند به نورپردازی پله هوشمند سقفی خواهیم رسید.

پله های برقی

این نوع پله ها به وسیله انرژی برق کار میکنند و در جابجایی، شما لازم نیست با انرژی خود از پله ها بالا یا پایین بروید.

این پله ها برای هزینه نسبتا بالای که دارند؛ برای منازل ارزش اقتصادی ندارند و بیشتر برای سازمان ها و مرکز خرید ها جواب میدهد. نوع دوم پیشرفت در پله ها، پله های هوشمند هستند که در پایین توضیح داده شده‌اند.

پله هوشمند چیست؟

پله های هوشمند هم یکی از پیشرفت های انسان ها در زمینه پله ها است. این پله ها بیشتر در زمینه ظاهری برای پله ها پیشرفت محسوب میشوند. نور پردازی پله هوشمند چیست؟ تعریف ساده پله های هوشمند همین تعریف است. بیایید با پله های هوشمند بیشتر آشنا شویم و سپس به بررسی نورپردازی پله هوشمند سقفی بپردازیم.

در نورپردازی ها می آیند حالت خاموش و روشن شدن نورپردازی را انیمیش دار میکنند. یعنی با یک شکل خاص خاموش و روشن شوند. برای مثال به صورت چشمک زن.یا اینکه نور ها از طرف های خارجی روشن و سپس تا مرکز با ترتیب بیایند و روشن شوند.

دوستان به این دلیل به این نورپردازی پله هوشمند گفته میشود. این است که این پله ها سنسور حساس به بدن دارند و با آمدن فرد روشن و خاموش میشوند. یکی دیگر از دلایل هوشمندی آنها، پخش شدن آهنگ در بعضی موارد است.

آهنگ هایی که با روشن شدن نوردهی های مخفی پخش میشود؛ ملودی های ارام مثل پیانو است. در بعضی پله ها که خیلی هوشمند هستند؛ این اهنگ های پخش شده در هر پله متفاوت است. یعنی با پا گذاشتن بر روی هر پله یک ملودی از جدا پخش میشود که در کنار هم یک موسیقی زیبا است.

نورپردازی پله هوشمند سقفی چگونه است؟

خوب بالاخره به بحث اصلی یعنی نورپردازی پله هوشمند سقفی رسیدیم. برای نورپردازی پله هوشمند سقفی به صورت زیر عمل میشود. اول از همه انیمیش و حالت های سلیقه ای شما پرسیده میشود. این موارد توسط نورپرداز پرسیده میشود. نورپرداز کسی است که کار های نورپردازی را انجام میدهد.

سپس یک طرح برای نورپردازی و رنگ نورها نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی و سلیقه شما طراخی میشود.

در نورپردازی ها از دو نور دهی استفاده میشود. نوردهی ساده و انیمیش دار. در نوردهی ساده از لامپ های معمولی با ظاهری زیباتر استفاده میشود. اما در نوردهی انیمیش دار از برنامه نویسی، نورهای نئونی و دیگر موارد استفاده میشود.در انجام فرایند نورپردازی توسط نورپردازی، سوراخ کاری و مواردی از این قبیل وجود دارد. پس توصیه میشود در زمان بازسازی یا ساخت کامل محل فوق نسبت به این اقدام عمل کنید.

در نورپردازی پله هوشمند سقفی مثل سایر نورپردازی ها عمل میشود. در این نورپردازی ها از محصولی استفاده میشود که برای اتصال لامپ ها و دیگر موارد، تعداد سیم را کمتر میکند. کلید ها و دیگر مواردی که در نورپردازی است را تنظیم و کنترل میکند.

این محصول توان پشتیبانی ۵ الی ۵۰ پله را دارد. اما این ارقام در محصول های دیگر متفاوت است.

ممنون بابت وقت و انرژی که برای خواندن مطلب گذاشتید. مقاله به پایان رسید. امیدوارم که روز خوبی داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *