نور پردازی

کدام چراغ خطی مناسب پروژه شماست؟ راهنمایی کامل لاین نوری

چراغ خطی و لاین نوری

چراغ‌ خطی یا لاین  نوری، نوعی چراغ است که به صورت طولانی و خطی شکل می‌گیرد چشم انداز مدرنیته و سادگی معمولاً در فضاهایی نظیر سالن‌ها، دفاتر، فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های تجاری به ارمغان می آورد. این چراغ‌ها بر اساس نحوه نصب و نوع پایه، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.در زیر، به صورت ساده توضیحاتی درباره هر نوع ارائه می‌شود.

لاین نوری سقف:

    نصب  چراغ خطی سقفی: در این نوع نصب، چراغ خطی را مستقیماً به سقف یا سقف متحرک نصب می‌کنند. این نوع نصب عموماً در ساختمان‌ها با سقف های بالا و فضاهای باز استفاده می‌شود. چراغ‌های خطی در این حالت به طور مستقیم از سقف برافراشته می‌شوند و نور را به صورت یکنواخت در سراسر فضا پخش می‌کنند.

چراغ خطی
نصب چراغ سقفی

لاین نوری دیواری:

    نصب  چراغ خطی دیواری: در این نوع نصب، چراغ خطی را به دیوار نصب می‌کنند. این نوع نصب به صورت عمودی یا افقی می‌تواند باشد و می‌تواند به طور مستقیم نور را به سمت بالا یا پایین منتشر کند. این روش نصب برای ایجاد اثرات نورپردازی دلخواه یا روشنایی محدود در فضاهایی نظیر پذیرایی، رستوران‌ها و اتاق‌های هتل استفاده می‌شود.

دیوارکوب
ترکب لاین نوری همراه ترموود

لاین نوری کفی:

    نصب چراغ خطی کف زمین: در این نوع نصب، چراغ خطی را به زمین نصب می‌کنند. این نوع نصب به طور معمول در فضاهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند پارک‌ها، محوطه‌های عمومی و مسیرهای راه‌رو. چراغ‌های خطی در این حالت بر روی سطح زمین قرار گرفته و نور را به صورت روشنایی افقی یا افقی-عمودی منتشر می‌کنند

لاین نوری تعلیقی:

    نصب چراغ خطی تعلیقی یا آویز : در این نوع نصب، چراغ خطی را با استفاده از سیم‌ها یا زنجیرها به سقف یا سازه دیگری آویزان می‌کنند. لاین خطی آویز به جهت نورپردازی خطی این نوع نصب عموماً در فضاهایی با ارتفاع سقف زیاد و نیاز به روشنایی محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند سفره‌خانه‌ها، میزهای کار و آشپزخانه.

همچنین، توجه داشته باشید که این تقسیم‌بندی تنها بر اساس نحوه نصب است و هر نوع چراغ خطی ممکن است ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی داشته باشد که می‌تواند بر اساس نیازهای شما انتخاب شود.

چراغ خطی 4
نورپردازی مدرن و ساده برای سالن زیبایی و مراقبت از پوست

چراغ بدون لبه اسلیم (Slim rimless lamp)

چراغ بدون لبه اسلیم یک نوع چراغ خطی است که با طراحی منحصر به فرد خود، بدون وجود لبه‌های برجسته و تیز ساخته شده است. این نوع چراغ خطی به صورت بسیار نازک و بدون ارتفاع زیادی طراحی شده است، به طوری که به دلیل ناپیدایی، به راحتی با هر نوع دکوراسیون داخلی سازگاری دارد.

چراغ‌های بدون لبه اسلیم اغلب از نوع LED هستند و به دلیل استفاده از فناوری نورپردازی LED، دارای مزایایی مانند صرفه‌جویی در مصرف انرژی، عمر طولانی، رنگ‌های روشن و متنوع، و عدم تولید حرارت زیاد هستند. طراحی بدون لبه به آن‌ها امکان پخش نور یکنواخت در طول کل چراغ را می‌دهد و این باعث می‌شود که نور مناسب و بدون سایه و لکه‌ای ایجاد شود.

چراغ بدون لبه اسلیم معمولاً در فضاهایی نظیر ساختمان‌های تجاری، دفاتر، فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی ظریف و زیبای این چراغ‌ها باعث می‌شود که به عنوان یک عنصر دکوراتیو نیز مورد توجه قرار گیرند و به زیبایی فضا کمک کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *